bayrak


bayrak

Bayrak, bir ülkeyi, bir kurumu, bir örgütü veya bir topluluğu simgeleyen genelde kumaştan yapılan ve direğe asılan bir nesnedir. Bayraklar ilk yıllarda sadece sinyalleşmek için kullanılmıştır. Ülkelerin kendilerine bayrak belirlemesi ise, savaşlarda tarafların bir birlerini ayırt edebilmeleri için, Orta Çağ başlarında ortaya çıkan bir olgudur. Kristof Kolomb zamanında, her geminin hangi ülkeye bağlı olduğunu gösterir bir bayrak taşıması zorunlu tutulmuştur ve bunun sonucunda, günümüzdeki bayrak sistemi ortaya çıkmıştır. Ülkelerin kendilerini farklı nedenlerle ileri sürdükleri renklerden seçim yaparak kendisini tanıtmak amacı ile ilke edindikleri simgedir diyede adlandırabiliriz bayrağı. Bayrak her ne kadar ülkeler için kullanılan bir simge durumunda olsada günümüzde; belirli bir topluluğun, firmaların, partilerin, devlet kurumlarının, ve buna benzer bir çok kuruluşun kendi bayrakları oluşmuştur. Firmalar bayrağı, kendilerini simgeleyen bir sembol olarak kullanırken aynı zamanda reklam aracı olarakta kullanmaktadırlar. Günümüzde yapılan araştırma sonuçlarına göre firmalar özellikle kendilerine kurumsal kimlik oluşturmak için; kurum bayrağının olması gerektiğinin sonucuna varmışlardır. Bayrakta seçilen logo, renk, resim, simge genellikle, bayrağın bağlı bulunduğu ülke, kurum ve topluluk için; bir manevi özelliği vardır.

kırlangıç bayrak çeşitleri
Örneğin ülkemizin bayrağı olan Türk Bayrağında; kırmızı kullanılmasının nedeni, kurtuluş savaşı sırasında şehitlerimizden akan kırmızı kanı, ay ve yıldız ise o gün şehitlerimizin kanının üzerine gölgesi düşen ve parıldayan ay ve yıldızı temsil etmektedir. Bu nedenledir ki bayrakların yeri gönüllerde ayrı bir yer tutumaktadır. Firmamız üretim tesislerinde kurum bayrağı, ülke bayrağı, firma bayrağı ve parti bayrağı üretimi yapmakta satış ofislerinde ise toptan ve parakende satış yapmaktadır. Firmamızda günümüzün teknolojisi ile işciliğimizi birleştirerek ürettiğimiz bayraklarda siz değerli müşterilerimiz için; en kaliteli en değerli ve en uygun bayrak üretim ve satışını yapmayı ilke edinmiş olarak, sizlere gururla daha iyi hizmet vermek için sürekli çalışıyor bulunmaktayız. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda istenilen ebat ve ölçüde bayrak üretimi yapmaktayız.

Not: Türk Bayrağı’nda ve Ülke bayraklarında bayrak kanununda belirtilen şekil ve ölçü dışında üretim yapmak suçtur. Firmamız Türk bayrağı ve yabancı devlet bayraklarını, bayrak kanununda yer alan ölçü ve şekile göre üretmektedir.

Bayrak kategorisinde olan ürünlerimizde bazıları şu şekilde sıralayabiliriz.

BAYRAK ÜRETİMİ firmamız bayrak sektöründe modern tesisiyle 1985 yılından beri Türkiyedeki bayrak üretiminin% 45 sını tek başına karşılamaktadır.Bayrak üretiminden bayrak imalatına kadar her ebat ve ölçülerde Türk bayrağı, Flama, Atatürk posteri, sınırsız renk ve motifte dijital baskı, parti bayrakları, seçim bayrakları, takım bayrakları, kırlangıç bayrak, masa bayrağı, aday resimleri, süsleme flamaları, her ebatta türk bayrağı imalatı ve satışına kadar faaliyetlerine devam etmektedir. Bayrak üretirken kumaşın iç ve dış mekanlarda bölgenin hava koşularına kulanılan boyaların akma ve solma yapmamasına temel prensiplerimizdendir.

kırlangıç bayrak çeşitleri

BAYRAK ÜRETİMİNDE KULLANDIĞIMIZ BASKI TEKNİKLERİ: dijital baskı,solvent baskı,ronjan baskı, empirme ve serigrafi baskılar bayrağın çeşidine göre kulanılmaktadır.

BAYRAK SATIŞI: Pazarlama ağımızdan, satış ofimize kadar bütün ekip müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir satış öncesi ve satış sonrası müşterilerimizle
sürekli irtibat halinde olup müşterilerimizin memnuyetini ön planda tutmaktatız

Bayrak Kalemi can, mürekkebi kan,asil bir ruhun; bu cennet vatanın özgür semalarına varlık,
birlik,dirlik ve erlik adına attığı imzadır. Bayrak Şehit analarının ve babalarının evlat acısıyla arşa ulaşan yürek yangınlarını bir an olsun dindirmek için, Türk Milletinin onlara verebildiği en manidar emanettir. Bayrak Türk Milletinin kaderde,tasada,kıvançta birlikte olma iradesinin en kutsalş işaretidir.Bayrak Türk Milletinin bağımsızlık uğruna akıttığı kanın ağıtlarının anıtı değil,
Bayrak yazdığı kahramanlık öykülerinin yarattığı ülküdür.
Bayrak vatana göz dikenlerle kanımızın son damlasına kadar savaştığımızın ve savaşacağımızın işaretlerini taşıyan,Bayrak ufkumuza vurulmuş inanç mührüdür. Bayrak Kıyamete kadar özgür yaşayacak Türk Milletinin bu uğurda ki azim ve iradesini sonsuzluğa haykırışıdır. Bayrak
vatan için akan Türk kanının göklerde alev alev dalgalanışıdır.
Bayrak; hürriyet ve istiklal için akarsa kutsal, üniforma o kana bulanırsa şerefli,ten o kanla ıslanırsa şehit, toprak o kanı emerse vatan ve kumaş o kanın rengini alırsa bayraktır.
Bayrak vatan için her şeyin bittiğiniz sandığınız anda, hiç bir şeyin bitmediğini, her şeyin
yeni başladığını size varlığıyla anlatan ve gitmeniz gereken en doğru yolu size işaret eden
en mümtaz kılavuzdur.
Bayrak gökyüzünün kurşun olup yere indiği, toprağın ateş, kan ve barutla kavrulduğu, ölümün şah damarınız kadar yakın olduğu anda ve zamanda gönül huzuru ile gölgesine sığınacağınız yegane korugandır.
Bayrak düşmanın tankına, topuna, göğsünüzden başka siper edecek hiç bir silahınız kalmadığında, sırtınızı inançla, güvançle yaslayabileceğiniz en muhteşem güçtür.
Bayrak şanı, canımızın kanı,ruhumuzun vicdanı, aklımızın irfanıdır. Tarihe sığmayan destanların, göğsümüzü kabartan zaferlerin, gönderlerden inmeyen en canlı ve en sıcak
hatırasıdır. Bayrak gönlümüze taht kurmuş, yüreğimizde efsaneleşmiş ve dilimizde şiirleşmiş şanlı
Türk Tarihini, lekesiz , tertemiz, ezelden ebede taşayan en kutsal emanettir.
Bayrak Anadolu toprağından,sıcaklığını Anadolu insanından, gururunu Anadolunun
özgür ufuklarından, onurunu en şanlı zaferlerinin tanığı olan köklü tarihinden almış, asırlardır bu necip milletle gülmüş, bu cefakar milletle ağlamış, ruhumuza moral veren hemşerimiz, bedenimizdeki yaraları iyileştiren hemşiremizdir.
Bayrak O’nu, üstüne basmaya, yerlere atmaya ve hatta yakmaya çalışarak,hırslarını alamaya cesaret ettikleri cüretlerini, bu gök kubbeyi başlarına yıkarak
yerle bir eden, değişmez akibetlerini hazırlamayı ve görmeyi yine bu asil Türk Milletine nasip olmasını sağlayan en büyük mucizedir.
Bayrak en umutsuz anda ve en çaresiz zamanda;bir damla asalet kalmamışsa damarında ki kanda ve bir katre inanç mevcutsa ruhunda ki imanda, o damlayı sele, o katreyi tafana çevirecek kuvvet ve kudretin mayasıdır.
Bayrak gönderde iken coşku,indiğinde hüzün ile gönlümüzü kaplayan, her sevinci, her kederi al renginde toplayan, hilali iman, yıldızı millet, yekpare fazilettir.
kırlangıç bayrak çeşitleri
Bayrağın bir ülkenin ,bir ulusun olduğu kadar artık birden çok alanda kutsallığı kabul edilmiş sembol olduğunu görmekteyiz. Bayraklar askeri ,siyasi ve kültürel alanda kullanıldığı kadar artık büyük dernek kurum kuruluşların da bayrak ve flamaları bulunmaktadır. Ticari anlamda da bayrak artık büyük bir özellik kazanmıştır.Bayrak sektörü yanlızca ülke bayraklarıyla sınırlı değildir artık bayrak aynı zamanda bir prestijin göstergesidir.

Vatan üzerinde bağımsız yaşadığımız, milletimiz ve ailemizle hatıralarımızı oluşturduğumuz, kültürümüzün, devletimizin ve tarihimizin ortak öğesine bayrak denir. Toprak bizim kültürümüzde namusumuzun da bir parçasıdır bayrak, bayrak Toprak basit bir toprak parçası değildir. Çünkü dünyanın herhangi her yerinde bayrak bağımsızlık sembolüdür. Vatanımızın bizde bıraktığı duygu fırtınasını bayrak yaşatıyor. Vatan toprağı bir kere kazanıldığı şartlar itibarıyla diğer toprak parçalarından bayrak ile dalgalanıyor. Vatan uğruna bayrak ile savaşılır, bayrak ile ölünür, en önemlisi de vatan için en güzel değerlerle bayrak yaşanılır. 

Şairimiz; ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölünüyorsa vatandır.’ der. Ne güzel der, işte bu şiir tam bayrak için söylemiştir. Dünya üzerinde başka bir millet gösterilemez ki, bizim kadar vatanı ve bayrağı için can vermiş olmasın. Bir başka şairimiz de bu yüzden ‘Ot değil onlar dedenin saçları’ der. Evet yaylalarımızdaki baharda fışkıran otlar, bu vatan için savaşmış, can vermiş analarımızın, nazlı gelinlerimizin saçlarıdır bayrak,  Karlı dağlarımızın dorukları yaşlı dedelerimizin yüzüdür, bayrak  Bir mızrak gibi Ege Denizine uzanan dağlarımız yiğitlerimizin çelikten kollarıdır bayrak, Vatanımız öylesine milletimizle bir vücut olmuştur bayrak, milletimizi vatanımızdan ayırt etmek mümkün değildir bayrağımızla 


Dünyanın başka ülkelerinde bayrak sevgisi bizim ülkemizde bayrağa gösterilen sevgi çok farklıdır bayrağımız sevgimiz, ailemiz ve namusumuzdur. Her karış vatan toprağının kanla ve canla kazanıldığını! Atalarımızdan bizlere bir miras olduğunu nesilden nesille bizlere emanet edilmiştir ve sonsuza dek bu bayrak dalgalanmaya devam edecektir. 

Vatan için ölmenin yanında vatan için yaşamanın da bir görev olduğunu bilmek gerekir. Vatan içindeki yaşantı apayrı bir güzellikte olmalıdır. Uğruna ölünecek kadar güzel bir vatanda o değerde bir yaşam sürmek gerekir bayrağımız dalgalandığı sürece, vatan toprakları üzerindeki huzur, barış ve mutluluk içinde yaşayan insanlar vatanın olmazsa olmaz parçasıdırlar.


Atalarımızın büyük fedakârlıklar la bize bıraktıkları vatanı ve bayrağı hakkıyla ve vatan yaparak yaşamak bugün bizlere düşen önemli bir vefa borcudur. Dünyada çok zengin ve etkili oldukları halde tek ve bağımsız vatanları olmayan milletlere bakarsak bayrak için verdikleri mücadeleyi çok iyi anlarız.

Güzel Türkiye’miz, atalarımızın canları, kanları, yürekleri ve akıllarıyla kurdukları bu vatan parçamız bizler için huzurlu ve onurlu bir yaşama güvencesi bu gün özgürce göklerde dalgalana bayrak ve onunla kazanılan bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızdır. Sadece bizim için mi? Başka devletler halinde yaşayan milyonlarca Türk nüfusu, Balkan ülkelerindeki başka devletlerin idaresi altındaki Osmanlı bakiyesi insanımız için de bir "Anayurt güvencesidir"(bayrak). Hatta Türk olmayan Müslüman coğrafya için de bir anayurt ve muhafız ülke kabul edilir.(bayrak) Geçmişte ülkemize doğru yaşanan her coğrafyadan göçler bunu kanıtlamakta değil midir? 

Vatan üzerinde bağımsız yaşadığımız, milletimiz ve ailemizle hatıralarımızı oluşturduğumuz, kültürümüzün, devletimizin ve tarihimizin ortak öğesine bayrak denir. Toprak bizim kültürümüzde namusumuzun da bir parçasıdır bayrak, bayrak Toprak basit bir toprak parçası değildir. Çünkü dünyanın herhangi her yerinde bayrak bağımsızlık sembolüdür. Vatanımızın bizde bıraktığı duygu fırtınasını bayrak yaşatıyor. Vatan toprağı bir kere kazanıldığı şartlar itibarıyla diğer toprak parçalarından bayrak ile dalgalanıyor. Vatan uğruna bayrak ile savaşılır, bayrak ile ölünür, en önemlisi de vatan için en güzel değerlerle bayrak yaşanılır. 
kırlangıç bayrak çeşitleri
Şairimiz; ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölünüyorsa vatandır.’ der. Ne güzel der, işte bu şiir tam bayrak için söylemiştir. Dünya üzerinde başka bir millet gösterilemez ki, bizim kadar vatanı ve bayrağı için can vermiş olmasın. Bir başka şairimiz de bu yüzden ‘Ot değil onlar dedenin saçları’ der. Evet yaylalarımızdaki baharda fışkıran otlar, bu vatan için savaşmış, can vermiş analarımızın, nazlı gelinlerimizin saçlarıdır bayrak,  Karlı dağlarımızın dorukları yaşlı dedelerimizin yüzüdür, bayrak  Bir mızrak gibi Ege Denizine uzanan dağlarımız yiğitlerimizin çelikten kollarıdır bayrak, Vatanımız öylesine milletimizle bir vücut olmuştur bayrak, milletimizi vatanımızdan ayırt etmek mümkün değildir bayrağımızla 


Dünyanın başka ülkelerinde bayrak sevgisi bizim ülkemizde bayrağa gösterilen sevgi çok farklıdır bayrağımız sevgimiz, ailemiz ve namusumuzdur. Her karış vatan toprağının kanla ve canla kazanıldığını! Atalarımızdan bizlere bir miras olduğunu nesilden nesille bizlere emanet edilmiştir ve sonsuza dek bu bayrak dalgalanmaya devam edecektir. 

Vatan için ölmenin yanında vatan için yaşamanın da bir görev olduğunu bilmek gerekir. Vatan içindeki yaşantı apayrı bir güzellikte olmalıdır. Uğruna ölünecek kadar güzel bir vatanda o değerde bir yaşam sürmek gerekir bayrağımız dalgalandığı sürece, vatan toprakları üzerindeki huzur, barış ve mutluluk içinde yaşayan insanlar vatanın olmazsa olmaz parçasıdırlar.


Atalarımızın büyük fedakârlıklar la bize bıraktıkları vatanı ve bayrağı hakkıyla ve vatan yaparak yaşamak bugün bizlere düşen önemli bir vefa borcudur. Dünyada çok zengin ve etkili oldukları halde tek ve bağımsız vatanları olmayan milletlere bakarsak bayrak için verdikleri mücadeleyi çok iyi anlarız.

Güzel Türkiye’miz, atalarımızın canları, kanları, yürekleri ve akıllarıyla kurdukları bu vatan parçamız bizler için huzurlu ve onurlu bir yaşama güvencesi bu gün özgürce göklerde dalgalana bayrak ve onunla kazanılan bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızdır. Sadece bizim için mi? Başka devletler halinde yaşayan milyonlarca Türk nüfusu, Balkan ülkelerindeki başka devletlerin idaresi altındaki Osmanlı bakiyesi insanımız için de bir "Anayurt güvencesidir"(bayrak). Hatta Türk olmayan Müslüman coğrafya için de bir anayurt ve muhafız ülke kabul edilir.(bayrak) Geçmişte ülkemize doğru yaşanan her coğrafyadan göçler bunu kanıtlamakta değil midir? 
bayrak sipariş hattı

bayrak sipariş hattı

Yelken bayraklarında büyük indirim başladı! Hemen bizimle iletişime geçin Yelken bayrağını ucuza mal ederken kaliteden ödün vermeyin !..

Parti bayrakları ve aday posterlerinde büyük indirim başladı! Hemen bizimle irtibat kurun bu seçimde kazanan siz olun !...

Valid CSS!Valid XHTML 1.0 Transitional