bayrak


Makam bayrağı

Makam bayrağı; makam odalarında kullanılan 100*150 ebatında olup saten kumaş üzerine baskı uygulanıp çift kat kenarları saçaklı olan ve 240 cm makam bayrak direği ile makam odalarında kullanılan bayrak çeşitidir. Makam bayrağı genellikle kamu kurum ve kuruluşlarda makam odalarında, basın toplantılarında, tanıtım, organizasyonlarda ve büst yanlarında çok sıkça kullanılan bir bayrak türüdür. Makam bayrağı kullanım alanları itibarı ile şirketlerin reklam aracı olarak çok sıkça kullandıkları bir bayrak ürünüdür. makam bayraklarında kullanılan makam direği krom nikelajlı ve sarı krom olmak üzere ikiye ayrılıyor. Makam direkleri devlet kurumlarında kullanıldığında direğin üstünde ay yıldız kullanma zorunluluğu bulunmaktadır.

Özel şirketlerde ise alemli ve ay yıldız olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde bazı kamu kurum ve kuruluşlarının makam bayrağı kullanma zorunluluğu bulunmaktadır. Makam bayraklarında kullandığımız malzeme özellikle yüksek gramajlı saten kumaşlar kullanarak ve bayrağın iç tarafına müşterinin talebi doğrultusunda tela kullanılarak üretilmektedir. Makam bayrağında tela kullanıldığında bayrağa direk üzerinde istenilen şekil verilebilmektedir. Makam bayrakları iç mekanda kullanılan bir bayrak çeşiti olması sebebi ile uzun süre kullanılabilmektedir. Makam bayrağı imalatında empirme baskı ve dijital baskı tekniği kullanılmaktadır. Firmamız bünyesinde makam bayrağı ve makam bayrağı direği imalatı yapılmaktadır. Ürettiğimiz makam bayraklarının toptan ve parakende satışını yapıp müşterilerimize elden veya kargo ile teslimatı yapılmaktadır.

BAYRAK SİPARİŞLERİ

Bayrak temelde toplumların sembolünü, kültürünü ve bağımsızlığını simge eder. Ayrıca bunun yanında spor kulüpleri, mağazalar, firmalarda kendine has desenlerde ve renklerde bayraklar tasarlayıp bunu kendi logosu haline getirebilir. Bu alanda doğan ihtiyacı karşılamak adına faaliyet gösteren bayrakçı firmamız, ülke bayrakları, kişisel bayraklar ve kurumsal bayrakların basımı konusunda son teknoloji baskı yöntemleri ile hizmet vermektedir.


Firmamız bunların yanında özel afiş ve baskı hizmetleride vermektedir.  Bu anlamda firmamız sizleri daha çok memnun edebilmek adına kaliteli kumaş ve digital baskı araç gereçlerini en son teknolojini kullanarak yapmaktadır. Web sitemizden de bayrak satın al bölümümüzden bayrak siparişi verebilir ve satın alabilirsiniz. Firmamız yurtiçinde toptan ve parakende satış yapmaktadır. Ancak bununla birlikte pek çok yabancı ülkeye hem toptan hemde parakende olmak üzere ihracat yaparak hem ekonomik büyüklüğüne arttırmakta hemde ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlamaktadır. Flama, sancak, afiş, poster gibi farklı baskılarıda çok kaliteli bir şekilde yapmaktayız.


Özellikle seçim dönemleri içinde siyasi partilerimizin ihtiyacı olan yüksek miktardaki bayrak ve afiş siparişlerinide karşılayabilmekteyiz. Bu anlamda profesyonel personel kadrolarımız ve deneyimlerimiz ile faaliyet alanında önemli bir konuma gelmiş durumdayız.  Bayrak geçmişten günümüze hem ülkeler için hemde kurumsal firmalar için en kutsal simge olmuştur. Bu özel ve kutsal bir simgenin basımı konusunda da biz firma olarak çok titiz ve dikkatli olmaktayız.

makam bayrağı

makam bayrağı nedir

Makam bayrağı, makam odalarında kullanılan 100*150 ebatında olup saten kumaş üzerine uygulanıp çift katlı olan ve 240 cm makam direği ile birlikte kullanılan bayrak çeşitidir.

KUTSAL BAYRAĞIMIZ VE İMALATI


Bir devletin veya bir milletin kurumunu temsil eden simgeye bayrak denir. Ayrıca bağımsızlık sembolü olarak da bilinmektedir. Bayraklarda ki renk ve şekiller ülkeyi ayırt etmek için değişik olarak tasarlanmaktadır. Renkli kumaş anlamına gelmektedir. Türk milleti olarak bayrağımız bizler için çok değerlidir. Bayrağımız bizlere tarihimizden yadigârdır. Şehitlerimizin kanıyla sulanan bayrağımız bizler için kutsal nitelik taşımaktadır. Ayrıca bayrağımızın rengi kan kırmızısı ve hilal beyazıdır.


 Siyaset için partilerin kendi siyasi gurubunu simgelemesi için kendi partilerine göre renk ve şekil seçimi yaparlar. Ama genel olarak yani ülkemizin tek bir bayrağı vardır. Devletimiz de bayraklarımız sabah yukarı çekilir ve akşama yakın saatler de yeniden indirilir. Karakol ve resmi kuruluşlar da tören ile bayrak yukarı çıkartılır ve yine aynı şekil de tören ile aşağı indirilir.


Devletler arasın da ayırt edici bir simge olarak kabul edilmiştir. bayrak imalatı hassasiyet gerektiren bir iştir. Çünkü her devletin ve milletin bayrağı kutsaldır bu sebeple imalatı da kutsal bir iş sayılır. Siyaset amaçlı imalat yaptırılan bayraklar genellikle polyester kumaştan yapılır. Hava şartlarına uzun süre dayanacak bir bayrak imalat ettirmek istiyorsanız imalat makinesini ve kumaşın kalitesini iyi seçmek gerekir. Bayraklar dijital baskı makineleriyle imalat yapılır. Tecrübe ve ciddiyet gerektiren bir iştir. Yanlış makine seçimi yanlış ölçüler de ve yanlış renklerde bir imalat ortaya çıkartır. Kaliteli baskı süreci için renklere ve ölçülere dikkat edilmesi gerekir. 


makam bayrağı nedir

makam bayrağı çeşitleri

Makam bayrakları standarttır. sadece kendi içinde farklılık gösterir bunlar

aşağıda sıralandığı gibidir.
Saçaklı Makam Bayrakları
Saten kumaş üzerine baskı teknikleri kullanarak etrafı saçaklı üretilen bayrak çeşitidir

Saçaksız Makam Bayrağı

Saten kumaş üzerine baskı teknikleri kullanarak etrafı saçaksız üretilen bayrak

çeşitidir.

Telalı Makam Bayrağı

Makam direği üzerinde makam bayrağına istenen şeklin verilmesi için iç kısma

tela uygulanan bayrak çeşitidir.

makam bayrağı kullanım alanları

Makam bayrakları genellikle; kamu kurum ve kuruluşlarda, makam odalarında, basın toplantılarında, tanıtım, organizasyon ve büst yanlarında çok sıkça kullanılan bir bayrak çeşitidir.
Ayrıca bazı kamu kurum ve kuruluşların makam bayrağı kullanma zorunluluğu bulunmaktadır.

makam bayrağı resimleri

makam bayrağı saçaklımakam bayrakmakam bayrakları


E-Katolog İndir

pdf

Bayrak Ürünleri

bayrak sipariş hattı

bayrak sipariş hattı

Olta bayraklarında büyük indirim başladı! Hemen bizimle iletişime geçin Olta bayrağını ucuza mal ederken kaliteden ödün vermeyin !..

Parti bayrakları ve aday posterlerinde büyük indirim başladı! Hemen bizimle irtibat kurun bu seçimde kazanan siz olun !...

Valid CSS!Valid XHTML 1.0 Transitional